Pościel dla dzieci

Zadbaj o spokojny sen pociechy!

pościel Trilli

Pojawienie się dziecka na świecie przewraca życie rodziców do góry nogami. Warto więc zadbać o pewne podstawowe rzeczy jeszcze przed narodzinami dziecka. Nie będzie komfortową sytuacją, gdy tuż po powrocie ze szpitala będziemy gorączkowo poszukiwać pościeli do łóżeczka dziecięcego, wanienki lub smoczka.

Bawełna najlepszym wyborem

Dobierając do łóżeczka pościel dla niemowląt powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana. Dobrze, by była wykonana z bawełny bez żadnych domieszek. Bawełna może być prana w wysokich temperaturach, co umożliwia usunięcie bakterii i drobnoustrojów. Poza tym bawełna jest naturalnym materiałem, który przepuszcza powietrze.

Rozmiar pościeli

Niemowlęca pościel do łóżeczka 120×60 cm to chyba najpopularniejszy rozmiar pościeli. Wynika to z faktu, że taki rozmiar najlepiej pasuje do większości łóżeczek i jest najłatwiej dostępny. Często pościel dostępna jest w komplecie z kocykiem, ręcznikami do kąpieli itp. Takie zestawy można kupić stacjonarnie oraz przez internet, co w dużym stopniu upraszcza zakupy. Szykując wyprawkę warto pamiętać o jakości produktów, które zapewnią dziecku zdrowy, bezpieczny i spokojny sen. Pościel powinna być miękka, ciepła i antyalergiczna.

Tagged